První dopravní nehoda tohoto roku

První výjezd roku 2017 na sebe nenechal dlouho čekat. 1.1.2017 v 07,40 hodin byl jednotce vyhlášen poplach krajským operačním střediskem v Ústí n./L. na dopravní nehodu osobního vozidla hrozícího pádem ze svahu u obce Měděnec, bližší určení v prostoru „Sfingy“. Na místo vyjela jednotka s CAS K 25 a VEA Nissan v počtu 1+6.
Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že k nehodě došlo v prudké levotočivé zatáčce, kdy osobní vozidlo Škoda Octavia vyjelo mimo vozovku a sjelo přední částí ze svahu. Ve vozidle ani v blízkosti události se nenacházely žádné osoby. Silnice, která se v zimním období neudržuje, byla v místě události zcela pokryta ledem. Jednotka provedla zajištění vozidla proti dalšímu pohybu pomocí navíjáku na vozidle VEA a zaklínování havarovaného vozidla. Prostřednictvím KOPIS byl na místo povolán posypový vůz SÚS k provedení posypu zledovatělé komunikace a odtahová služba k vyproštění osob. Na místo se dostavila hlídka PČR Klášterec n./O., která dovezla řidiče vozidla. Zásah byl ukončen v 11,29 hodin.

Napsat komentář